Koło szachowe

Koło szachowe w Naszym Przedszkolu prowadzi Pani mgr Elżbieta Pyrkosz.

Szachy to gra kochana nie tylko przez inżynierów i poetów, ale cieszy się dużą popularnością wśród przedszkolaków w Samorządowym Publicznym Przedszkolu Leśne Skrzaty w Poraju. Stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy, kształci wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć, uwagę, koncentrację a przede wszystkim stwarza sytuację wymagające abstrakcyjnego i logicznego myślenia.

Narzuca zestaw zasad i ma swoje granice.

Szachy zawierają wiele elementów wychowawczych.

Kształcą te cechy charakteru, które prowadzą do zwycięstwa nie tylko na zawodach sportowych, ale i w życiu.

Wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, kształcą wytrwałość, poczucie odpowiedzialności za własne decyzje, uczą myśleć obiektywnie i nie lekceważyć

żadnego przeciwnika.

Nauka gry w szachy wpływa na lepszy rozwój logicznego myślenia dzieci,

a przez to ułatwia rozumienie treści matematycznych.

Środki dydaktyczne, jakimi dysponuje nauczyciel, to przede wszystkim tablica demonstracyjna oraz sprzęt szachowy.

Przedszkolaki grające w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się drewnianymi figurkami doskonalą swoje umysły,

uczą się przestrzegać pewnych określonych zasad oraz reguł.

Zajęcia koła szachowego odbywają się jeden raz w tygodniu.

Czas zajęć dla 5-6 latków wynosi 40 minut.

Koszt zajęć to: 1 - 2 zajęcia 7zł

3 - 4 zajęcia 14zł

Zajęcia z koła szachowego odbywają się:

ŚRODA:

12.30 13.10   gr. Wiewiórki, gr. Zajączki