Zajęcia logopedyczne

Zajęcia logopedyczne w Naszym Przedszkolu prowadzi

Pani mgr Aleksandra Śmiejkowska-Jasińska.

..

Zajęcia logopedyczne prowadzone w przedszkolu wychodzą naprzeciw potrzebom językowym dzieci. Głównym celem tych zajęć jest profilaktyka wad wymowy i zaburzeń mowy, a także wspomaganie rozwoju kompetencji językowych,

które decydować będą o powodzeniu i sukcesach dziecka w edukacji szkolnej. Niejednolity poziom rozwoju mowy dzieci sprawia, że już na etapie przedszkolnym różnicują się szanse dzieci na prawidłowy rozwój. Trudności w werbalnym porozumiewaniu się z otoczeniem hamują rozwój intelektualny, powodują narastanie problemów emocjonalnych, utrudniają i zakłócają relacje społeczne, także rówieśnicze.

Z badań wynika, że dzieci te często doświadczają wielu niepowodzeń i przykrości.

Okres przedszkolny zwany jest „złotym czasem” dla rozwoju mowy dziecka.

W tym czasie umysł dziecka jest najbardziej chłonny i przyswaja najwięcej informacji.

Zajęcia logopedyczne mają na celu doskonalenie aparatu mowy, w taki sposób by uzyskać

u dziecka prawidłową artykulację wszystkich głosek oraz umiejętność łączenia i wymawiania ich w wyrazach. Nie wolno czekać w nadziei, że dziecko wyrośnie, że jeszcze dojrzeje

i zaczynać terapię dopiero w szkole. Wprawdzie na terapie nigdy nie jest za późno,

ale niestety będzie to zadanie z różnych powodów o wiele trudniejsze.

W zajęciach logopedycznych biorą udział dzieci, u których podczas

badań przesiewowych we wrześniu logopeda zdiagnozuje wadę wymowy.

Na badania rodzice wyrażają pisemną zgodę.

Zajęcia są bezpłatne. Koszt zajęć pokrywa Organ Prowadzący – Gmina Poraj.

Zajęcia logopedyczne odbywają się dla 4-latków, 5-latków i 6-latków.

PONIEDZIAŁEK:

8.00 – 9.00      gr. Biedronki

11.30 – 12.00  gr. Wiewiórki

WTOREK:

10.30 – 11.00   gr. Zajączki

ŚRODA:

7.30 – 10.00     gr. Jeżyki

10.00 – 10.30   gr. Zajączki

12.30 – 13.30   gr. Jagódki

13.30 -  14.30   gr. Biedronki

CZWARTEK:

8.00 – 8.30        gr. Wiewiórki

8.30 – 10.00      gr. Jagódki

10.00 – 12.00    gr. Motylki

Zajęcia logopedyczne dla dzieci w przedszkolu są zajęciami wspomagającymi,

dlatego należy kontynuować terapię w domu, aby zachować ciągłość i systematyczność.

Sukces murowany.

MAMO! TATO! – ĆWICZ ZE MNĄ, CHCĘ ŁADNIE MÓWIĆ.

ZAPYTAJ PANI  NA PEWNO WSKAŻE ĆWICZENIA, KTÓRE MI POMOGĄ!

Opracowanie: mgr Beata Rajczyk