Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dzień Postaci z Bajek

Przedszkolaki z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Poraju Leśne Skrzaty, obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło więc: księżniczek, Myszki Miki, Spider-Mana, strażaków, Tygryska, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. Był to dzień kolorowy i wesoły. Dzieci w bajkowych strojach uczestniczyły w konkursach i quizach. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe. Przedszkolaki mogły również na chwilę zmienić się w Kopciuszka, który oddziela ziarenka kaszy od fasoli. Trzeba przyznać, że dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie sobie radziły z zadaniami. Następnie przedszkolaki mogły zaprezentować swoje stroje podczas Baśniowego Balu – zabawy tanecznej. Było wesoło, dyskotekowo i bardzo głośno od unoszącego się śmiechu dzieci. W ten wyjątkowy dzień zostali włączeni rodzice przedszkolaków. Zaproszone mamy, czytały dzieciom ich ulubione bajki. Mamy zadbały o to, by czytane pozycje były ciekawe i zainteresowały przedszkolaków. Dzieci w miłej atmosferze przeniosły się w świat bajek, wyobraźni i kolorowych ilustracji. Dziękujemy im bardzo za poświęcony czas i mamy nadzieję, że kolejni rodzice odpowiedzą na nasze zaproszenie i dołączą do grona czytających gości.

Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie na tle bajkowej dekoracji przygotowanej specjalnie na tę okazję. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń.

dzien-postaci-z-bajek-07
dzien-postaci-z-bajek-06
dzien-postaci-z-bajek-05
dzien-postaci-z-bajek-04
dzien-postaci-z-bajek-03
dzien-postaci-z-bajek-02
dzien-postaci-z-bajek-01