Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedszkolaki w Bibliotece

29 września w środę, Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju, w ramach Ogólnopolskiego Święta Głośnego Czytania zaprosiła dzieci z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Poraju Leśne Skrzaty, na spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa pt. „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości”. Przedstawienie opowiada historię Skrzata, kochającego czytanie. Niestety Sowa ukradła mu zbiór książek, a on wyruszył w drogę, by je odzyskać. Wówczas poznał Biedronka Donka, który próbował odkryć tajemnicę znikających ksiąg. Skrzat bez reszty oddany książkom oraz tajny agent Donek, który nie potrafił czytać, znaleźli wspólny język oraz mieli wspólny cel. Kiedy odnaleźli już Sowę, Biedronek został uwięziony przez nią. Wówczas Skrzat stanął w szranki z Sową – wziął udział w pojedynku wiedzy o książkach. Oczywiście został on zwycięzcą turnieju. Dzięki takiemu biegowi zdarzeń Donek postanowił czytać, by być mądrym. Z kolei Sowa zaczęła pracę w bibliotece, a Skrzat zdobył nowych przyjaciół.

Niewątpliwie spektakl był pouczający, ponieważ zaakcentowano w nim atuty czytania , m.in. wskazano na rozwijanie myślenia i wyobraźni. Na uwagę zasługuje gra aktorów oraz jak w wyjątkowy sposób nawiązali nić porozumienia z przedszkolakami, którzy z ogromnym zainteresowaniem i wypiekami na buziach oglądały przedstawienie a także ochoczo odpowiadały na zadawane im pytania.

W ramach spotkania, dyrektor GBP Anna Wągrowska-Kumor przypomniała o działającej akcji Mała Książka – Wielki Człowiek i zaprasza rodziców i najmłodsze dzieci do odwiedzenia biblioteki , by dołączyły do grona nowych czytelników i odebrały wyprawki.

 

dzieci-03
dzieci-04
dzieci-06
dzieci-05
dzieci-07
dzieci-08
dzieci-09