Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sprawozdanie z Akcji Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach

Nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do akcji „Święty Mikołaj na Kresach” , którą organizuje Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie, we współpracy z Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegaturą w Częstochowie. Koordynatorem całej akcji jest ks. prałat Ryszard Umański, natomiast w przedszkolu nauczycielka Mariola Szewczyk i Kinga Paściak.

Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej, polega na zbiórce artykułów szkolnych i słodyczy. Zbiórka darów odbywała się w naszym przedszkolu od 17 do 26 października. Rodzice razem z przedszkolakami aktywnie przyłączyli się do tej akcji. Zebrane dary Święty Mikołaj przekaże polskim dzieciom w Wilnie, w Grodnie i w Obwodzie Lwowskim. Na zakończenie akcji przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych wykonały sobie pamiątkowe zdjęcia z zebranymi dla dzieci mieszkających na Kresach darami. Razem z prezentami został przekazany list z życzeniami od naszych przedszkolaków z Rodzicami, Pani Dyrektor i Grona Pedagogicznego dla tamtejszych dzieci.

Serdecznie dziękujemy za okazane dobre serca.

wizyta-mikolaja-04
wizyta-mikolaja-03
wizyta-mikolaja-02
wizyta-mikolaja-01