Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sprawozdanie z Dnia Kropki w grupie „Pszczółki”

Przedszkolaki z grupy Pszczółki świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli The Dot Day. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa "Kropka". Książka opowiada o małej dziewczynce Vashti, która nie chciała rysować bo nie wierzyła w swoje umiejętności. Zachęcona przez swoją nauczycielkę namalowała na kartce kropkę. Następnego dnia Vashti ze zdumieniem zauważyła, że jej praca jest oprawiona w piękną ramkę i wisi na honorowym miejscu tuż nad biurkiem nauczycielki. Poczuła się bardzo szczęśliwa. Pomyślała, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i z ochotą zabrała się do pracy. I tak Vashti uwierzyła w siebie dzięki małej kropce... International Dot Day jest świętem kreatywności, odwagi i zabawy. Jego celem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron, wyrabianiu wiary we własne siły...

Wspólne świętowanie w grupie „Pszczółki” rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej bajki o małej Vashti. Po projekcji filmiku dzieci własnymi słowami opowiedziały historię dziewczynki. Następnie rozpoczęliśmy zabawy z kropką. Bawiliśmy się w przeliczanie kropek, szukanie drugiej połówki, pokonywaliśmy kropkowy tor przeszkód, wykonywaliśmy kropkowe ćwiczenia logopedyczne, bawiliśmy się w malarza. Dzieci tego dnia wykonały również prace plastyczne pt. „Wesoła gąsienica”. Za wykonywanie każdego z zadań dzieci otrzymywały kolorowe kropki, które naklejały na swoje ubrania.

Radości i uśmiechu oraz fantazji w zabawie kolorowymi kropkami nie zabrakło. Na zakończenie wszystkich zabaw zaprosiłyśmy dzieci do pierwszej „małej” sesji zdjęciowej z ramką w kropki, którą sami przygotowali.

I to już koniec tegorocznego Święta Kropki, ale o tym, że trzeba wierzyć we własne możliwości postaramy się pamiętać przez cały rok.

Wychowawca: Natalia Polis

 

dzien-kropki-001
dzien-kropki-002
dzien-kropki-004
dzien-kropki-003
dzien-kropki-005
dzien-kropki-006
dzien-kropki-007