Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sprawozdanie z wycieczki do „Warowni Pszczyńskich Rycerzy” w Pszczynie

W dniu 27.10.2022 r. dzieci 6-letnie z grupy „Motylki ‘ i „Misie” ” z Samorządowego Publicznego Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Poraju odbyły wycieczkę do „Warowni Pszczyńskich Rycerzy” w Pszczynie.

Wycieczka była pełna atrakcji i przyniosła wiele radości dzieciom. Dzieci pod kierunkiem animatorów w osobie „Rycerza” i „Księżniczki” świetnie się bawiły w zamku – warowni. Były zabawy i tańce przy muzyce, wspólne czarowanie, bitwa na poduszki, poszukiwanie ukrytych skarbów.

W Sali mieszczan słuchały ciekawostek o chlebie i formowały chlebki o różnych kształtach z przygotowanego wcześniej ciasta. Potem po upieczeniu ich w sabatniku degustowały ich smak. Wypieki były wyborne i wszystkim bardzo smakowały.

W Sali Książęcej odbyło się spotkanie z Księżną i Rycerzem oraz uroczyste pasowanie chłopców na rycerzy, a dziewczynek na księżniczki. Każde dziecko otrzymało z rąk Księżnej imienny certyfikat pasowania na rycerza lub księżniczkę.

Po pasowaniu były wspólne średniowieczne zabawy na podwórzu zamkowym. Dzieci z wielkim zaangażowaniem bawiły się w przeciąganie liny i kibicowały swoim drużynom. Wykazały się swoją siłą i walecznością jak przystało na prawdziwych rycerzy i księżniczki.

Wspólny obiad w Sali mieszczan wszystkim bardzo smakował po tak intensywnych zabawach i wielu atrakcjach.
Ta wspaniała wycieczka na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

 

 

Sprawozdanie przygotowała: Hanna Ptak

 

wycieczka01
wycieczka02
wycieczka03
wycieczka04
wycieczka05
wycieczka06
wycieczka07
wycieczka09
wycieczka08
wycieczka10
wycieczka11