Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wycieczka motylków i misiów do funzeum – muzeum światła i koloru w Gliwicach

Dzieci z grup Motylki i Misie z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Poraju Leśne Skrzaty dnia 20 kwietnia 2023 r. pojechały na wycieczkę do Funzeum – Muzeum Światła i Koloru w Gliwicach. Funzeum to zarówno nowoczesne muzeum, jak i świetny, rodzinny park rozrywki, w którym można bawić się do woli w otoczeniu mnóstwa kolorów i pięknych, zaskakujących aranżacji. To miejsce, gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą. Gliwickie muzeum wykorzystuje nowoczesne technologie cyfrowe i umożliwia dzieciom zdobywanie wiedzy w sposób: nowoczesny, interesujący i zapewniający rozrywkę.Nasze przedszkolaki odwiedziły 3 strefy: koloru, światła i relaksu. Zaraz po przywitaniu, wraz z przewodnikiem, dzieci wyruszyły w bajkowy świat kolorów. Na dzieci czekały 32 ekspozycje w siedmiu kolorach tęczy. Były tam między innymi: "tęczowe ławeczki", wielkie plastry miodu, zielona dżungla i wiele innych ekspozycji. Odwiedziły też salę z pryzmatem- bryłą pokazującą z jak wielu barw tak naprawdę składa się białe, „bezbarwne” światło. Następnie w Interaktywnej Rysilandii, każde dziecko miało za zadanie pokolorować wybrane przez siebie zwierzątko, które później zostało ożywione i można je było zobaczyć w ruchu na wielkiej ścianie. Na koniec dzieci weszły do strefy zabawy, A tu: podniebny plac zabaw, basen z podświetlanymi piłkami, duże klocki i wiele innych atrakcji. Na tym wyjątkowym placu zabaw dzieci mogły oddać się beztroskim szaleństwom. Przedszkolaki w Funzeum bawiły się fantastycznie - biegały, śmiały się, doświadczały.

Dzieci wracały do domu uśmiechnięte i bardzo zadowolone z wycieczki! To był wspaniały dzień, pełen wrażeń, radości i świetnej zabawy!

 

sprawozdanie-funzeum-2
sprawozdanie-funzeum-1
sprawozdanie-funzeum-3
sprawozdanie-funzeum-4
sprawozdanie-funzeum-5
sprawozdanie-funzeum-6
sprawozdanie-funzeum-8
sprawozdanie-funzeum-7
sprawozdanie-funzeum-10
sprawozdanie-funzeum-9
sprawozdanie-funzeum-12
sprawozdanie-funzeum-11
sprawozdanie-funzeum-13
sprawozdanie-funzeum-14
sprawozdanie-funzeum-15
sprawozdanie-funzeum-16
sprawozdanie-funzeum-17
sprawozdanie-funzeum-18
sprawozdanie-funzeum-20
sprawozdanie-funzeum-19
sprawozdanie-funzeum-21
sprawozdanie-funzeum-22