budynek przedszkola

Kuratorium Oświaty w Katowicach
ul. Jagiellońska 25

Położenie przedszkola

Miejscowość, w której znajduje się nasze przedszkole to Poraj, leżący w północnej części województwa śląskiego, 15 km na południe od Częstochowy.

Pod względem geograficznym gmina znajduje się w obrębie Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Gmina Poraj posiada charakter turystyczno - rolniczy. Gmina Poraj liczy ok.10 tys. mieszkańców.

Nasze przedszkole znajduje się w malowniczo położonej okolicy, w pobliżu lasu, Zalewu Porajskiego oraz w bliskim sąsiedztwie rzeki Warty.

Lokalizacja przedszkola pozwala na organizowanie różnorodnych przyrodniczo - geograficznych zajęć w terenie. Budynek przedszkola otacza dookoła szeroki, ogrodzony plac zabaw na którym znajduje się część dydaktyczno-zabawowa natomiast plac z tyłu budynku przeznaczony jest do dalszego zagospodarowywania. Obecnie rośnie tam kilka wiekowych sosen, oraz młode drzewka posadzone niedawno przez przedszkolaków.

rozkład dnia

Ramowy rozkład dnia